بازیابی اطلاعات

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
3 1397/01/18 ثبت نام کنید

بازیابی اطلاعات از دستگاه حافظه های مختلف

مقدمه ای بر عصر اطلاعات

دنیای امروز با دیروز تفاوت بسیاری دارد و تمامی اولویتها در هر زمینه ای دچار تغییرو تحول شده است. به عنوام مثال در سال های گذشته همیشه منابع سوختی از ارزشمندترین ها بودند در حالی که دنیای امروز متکی به اطلاعات است و اطلاعات یا همان data ( داده ها) از همه چیز مهمتر شده است. اطلاعات حتی از طلانیز با ارزشتر و گران قیمت تر است و برای همین است که سازمان های بزرگ هزینه های بسیار بزرگی را متحمل می شوند تا بتوانند محیطی ایجاد کنند که بتوان اطلاعات خود را درآنجا به صورت امن نگه داری کنند.

شایدبرای شما هم اتفاق افتاده باشد که مثال به یک گردش تفریحی میروید و از این گردش خاطرات خوبی برای شما باقی می ماند و برای ماندگاری آن لحظات فیلم و عکس تهیه میکنید و هر وقت که به آن تصاویرگرفته شده نگاه کنید  احساس زیبای آن روزها را خواهید داشت ، حال تصورر  کنید که به طریقی تمامی تصاویر و فیلم های شما پاک شود ، بسیار ناراحت کننده بوده و غم و غصه ی زیادی را به همراه دارد  زیرا دیگر نمی توان به ان روزها بازگشت و مجدد تضصویر برداری کرد  و خب همه چیز به خاطرات بدل شده است. یا کسانی را که هزینه های زیادی میکنند تا اطلاعات کاری مانند تمامی اطلاعات حساب رسی و حساب داری بانکی و سازمانی را بتوانند به خوبی نگه دارند که این مورد از مهمترین مسائل برای یک شرکت و سازمان محسوب می شود و اگر این اطلاعات خراب شوند و یا از بین برودن میتواند به ورشکستگی کامل یه سازمان حتی بزرگ منجر شود. پس با توجه به مطالب بالا باید متوجه شده باشید که اطلاعات چقدر مهم بوده و ازاهمیت بالایی برخوردارند.

دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات

خب همیشه  فناوری در حال رشد بوده است ، زمانی یک هارد دیسک ۲ مگابایتی  به حدی بزرگ و سنگین بود که باید با استفاده از کامیون به فرودگاه و از آنجا باهواپیما به محل خود در کشور و یا منطقه ی مورد نظر انتقال داده می  شد در حالی که شما امروزه می توانید چندین گیگابایت  و چندین ترابایت حافظه ی ذخیره سازی مانند هارد را  رد کیف دستیتان گذاشته و به هرجا  که خواستید  ببرید که کلا هم فقط چند صد گرم وزن دارند و این نشان از قدرت تکنولوؤی دارد.همان طور که گفته شد امروزه دیگر با ورود به عصر میکرو کنترلرها و میکرو الکترونیک ما شاهد حافظه های پیششرفته ای هستیم که امروزه از آن ها استفاده میکنیم که میتوان به فلش مموری ها – رم های میکرو موبایل – هارد دیسک ها و… اشاره  کرد که با فناوری  های بسیار پیشرفته ای تولید می شوند و ما می توانیم اطلاعات خود را به راحتی در آن ها ذخیره کنیم.

خب بهتر  است  اینطور شروع کنیم هرچیزی که ساخت دست بشر است روزی دچار خرابی و مشکلاتی خواهد شد که در این جا صحبت ما خرابی اطلاعات است که میتواند خود به  دلیل خرابی حافظه  ی نگه داری اطلاعات باشد و همان طور غکه گفته شد آسیب دیدن اطلاعات یک کابوس بزرگ می باشد ولی از آنجایی که فناوری برای راحتی زندگی انسان به وجود آمده در این  مورد هم باز به کمک فناوری میتوانیم اطلاعات از دست رفته ی خود را  بازیابی کرده و به دست آوریم.

ذخیره  سازی و بازیابی اطلاعات

اطلاعاتی که شما در هارد – گوشی موبایل و یا تبلت – انواع رم و فلش مموری ها ذخیره میکنید به صورت های ۰۱ ذخیره شده که بیت های اطلاعاتی نامیده می شوند.متاسفانه خیلی از حافظه های نگه داری اطلاعات آسیب پذیر می باشد که این آسیب ها می تواند به دلیل خرابی سخت افزاری خود مموری  بوده باشد و یا به دلیل ورود یک نرم افزار مخرب که در هر صورت اولیت اتفاقی که می افتد خرابی اطلاعات است ، ر خیلیاز موارد خرابی خود مموری مهم نیست و در مراجعات مشتریان فقط به دنبال بازگرداندن اطلایعات از دست رفته ی خود هستد که هزینه های بازیابی اطلاعات نیز بابت این بازیابی ها که توسط دستگاه های مختلف صورت میگیرد دریافت شده و تفاوتی در مقدا حافظه مموری ندارد. همان طور که در بالا اشاره شد بازیابی اطلاعات نیازمند ابزارهای بسیار پیشرفته هستند ولی همین فناوری های یپشرفته خوشبختانه کمک بسیار زیادی به ما در زمینه ی نگه داری اطلاعات کرده  اند به گونه ای که وقتی اطلاعاتی از بین رفته باشد میتوانیم با کمک این ابزارها آن  اطلاعات را بازیابی کنیم.  فقط موضوع مهمی که در این میان مطرح می باشد  دانش بالا در زمینه ی اطلاعات و فناوری اطلاعات می باشد و همچنین ابزارهای مربوط به حوزه ی کاریبازیابی اطلاعات هم بسیار گران قیمت بوده و هم دانش بالایی برای کار با آن  ها لازم است و همانطور که گفته شد به علاوه که باید کاربا دستگاه های ریکاوری را به خوبی بلد باشید  باید به تمامی جنبه های IT تسلط کامل داشته تا بتواید با موفقیت اطلاعات از دست رفت هی خود را برگردانید ولی این برای همه امکان پذیر نبوده و همه نمی توانند فناوری IT را بخونند تا شاید بتوانند کار بازیابی را انجام دهند و به همین دلیل است که مراکزبازیابی اطلاعات در سرار جهان وجود دارند تا اگر هر نوع اطلاعاتی ازحافظه پاک و یا خراب شد بتوانند آن اطلاعات را ریکاوری نمایند.

مرکز تعمیرات سخت افزار نیز یکی از قوی ترین مراکز در زمینه بازیابی اطلاعات از انواع حافظه ها می باشد که ریکاوری کردن اطلاعات با استفاده از ابزارهای بسیار پیشرفته و توسط متخصصین در این زمینه صوررت می گیرد تا اطلاعات ارزشمند شما کاملا حفظ شود. در صورتی که اطلاعات شما به هردلیل پاک شده میتوانید به این مرکز جهت بازیابی اطاعات خمود مراجعه کرده تا متخصصی مرکز بازیابی اطلاعات کار خود را انجام دهند. در این مرکز ریکاوری اطلاعات از هر نوع حافظه و دستگاه ها از جمله بازیابیگوشی موبایل – بازیابی تبلت – بازیابی حافظه های فلش مموری  – بازیابی اطلاعات آی سی – بازیابی اطلاغات هارد کامپیوتر – بازیایبی هار دیسک های سرور و بازیابی هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال.

بازیابی انواع فایل های داده :

بازیابی انواع فرمت های عکس و فیلم – بازیابی اطلاعات دیتابیس و سرور – بازیابی اطلاعات حسابداری و اداری  – بازیابی اطلاعات آفیس و انواع فرمت پرونده ها – بازیابی فیلم های دوربین مدار بسته – بازیابی فیلم و عکس از دوربین های دیجیتال – بازیابی انواع کارت حافظه و…..

تلفن تماس : 02166568284

آدرس مراجعه »تهران-میدان انقلاب بسمت آزادی-بعد از جمالزاده شمالی-خ  والعصر-کوچه  درفش-پلاک1
02166922379-----02166935921